Mezunlarımız

AD SOYAD
MEZUNİYET YILI
ŞİMDİ NEREDE

Asuman DOĞAN

2012

Star Gazetesi Renk Ayrımı - Grafik bölümünde çalışıyor.

Ceylan İkizler

2012

Kanal 24 Sanat Muhabiri

Deniz SELET

2012

Aydın Üniversitesi, Grafik Lisans öğrencisi

Hazal Sinem KAPLAN

2012

Yapım ve Yönetmen Asistanı

Onur NALCI

2012

Promogube Account Executive çalışıyor

Bilgecan TANDOĞAN

2011

Rafet El Roman vs. sanatçıların Fotoğrafçısı

Büşra KURU

2011

İnfinity Teknoloji Animasyon Sorumlusu

Ceren ÇETİNTAŞ

2011

Net Ticaret - Web Tasarım Sorumlusu

Emre TARKU

2011

Akdeniz Üniversitesi, Görsel İletişim Tasarımı

Gürsel AKTAŞ

2011

Gökbora Uluslararası Lojistik firması Gümrük Müşavir Yardımcısı

Hazal YILDIZ

2011

Limango - Fotoğraf Editörü

Leyla İBİŞ

2011

Freelance Produktor

Ayla TERZİ

2010

NG Dijital Grafiker

Bengü EROL

2010

Private Shopping Limango Kampanya Yönetiminde çalışıyor.

Doğukan ERTUĞRUL

2010

ODTÜ Makine Mühendisliği

Fırat AKKUŞ

2010

Kadir Has Üniversitesi Enformasyon Teknolojileri 4. Sınıf öğrencisi

Gökçe ÇAMLICALI

2010

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektronik Haberleşme Mühendisliği

İbrahim YAĞMUR

2010

AcerPro Art Director

Kevork İSKETE

2010

Kİ - MA Ajans/ÇIĞ Matbaacılık İşletme Sahibi

Mecit HIZAL

2010

Halkbankası Eğitim Daire Başkanlığı

Özgür BOZER

2010

Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Pelin ŞENTÜRK

2010

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım

Seda SEZGİN

2010

İstanbul Üniversitesi Ekonometri 4.sınıf öğrencisi

Ufuk ÇİÇEK

2010

Kadir Has Üniversitesi Enformasyon Teknolojileri 4. Sınıf öğrencisi

Uğur SARIKAYA

2010

SAP Danışmalık firması program danışmanı

Veysel ŞEKER

2010

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 4. Sınıf öğrencisi

Ahmet Erim SUYABASMAZ

2009

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Kurumsal İletişim Uzmanı

Betül AKKOYUNLU

2009

Turkuvaz Medya Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Sorumlusu

Mert AYDIN

2009

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 4. Sınıf öğrencisi

Murat Fuat YAZICIOĞLU

2009

Marmara Üniversitesi İşletme öğrencisi ve Spor Dünyası A.Ş’de E-ticaret Yöneticiliği yapmaktadır.

Özlem SÖNMEZ

2009

Grafiker & Animasyon

Sevil DAĞ

2009

Ethica Hastanesi - Kurumsal İletişim Sorumlusu

Atilla ÇALIŞ

2008

Transvoss Global Project İş Geliştirme Müdürü

Can AYANOĞLU

2008

Yaban TV - Halkla İlişkiler Sorumlusu

Duygu ONUR

2008

TEL-PA İletişim Süper Vizor

Gökçe ER

2008

Kağıthane Belediyesi Halkla İlişkiler Sorumlusu

Kübra ARLI

2008

Ziraat Bankası - Eğitim Departmanı

Memnune BULUT

2008

Güngören Belediyesi Halkla İlişkiler Sorumlusu

Süleyman YÜZÜAK

2008

TÜRKSAT A.Ş İş Geliştirme Uzmanı

Tayfun EKDAL

2008

İngiltere’de Lisans Eğitimini tamamladı.

Volkan TÜMKOR

2008

Yaban TV - Medya Yapım Sorumlusu

Nilüfer AKALIN

2007

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Fotoğrafçılık

Mehmet Ferit EREL

2002

Amerika’da New-york Polytechnic University Bilgisayar Mühendisliğinde lisans eğitimini tamamladı. Şimdi PROBİL firmasında mühendis olarak çalışıyor.

 

MEZUNLARIMIZDAN HABERLER

Merve GÜN (Bilgisayar Programcılığı)

MerveKadir Has Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı 2016 yılı mezunuyum. Hedeflerime giden bu yolda Kadir Has ailesinin fazlasıyla desteğini görmüş bulunmaktayım. Bu iki yıllık süreçte Kadir Has'ın diğer üniversitelerden farkını fazlasıyla anladım; gerek derslerimden gerekse hocalarımdan fazlasıyla verim aldım. İki yılın sonunda hedeflerimi gerçekleştirmemde yol gösteren Sevgili Hocam Cengiz Karagöz referansıyla Başarsoft firmasında iş imkanı elde ettim hayallerim ve hedeflerimde yol gösteren, beni yalnız bırakmayan hocalarıma teşekkürlerimi borç bilirim.

Ece UYMAZ (Bilgisayar Programcılığı)

Ece

Ülkemizin en iyi üniversitelerinin birinden, Kadir Has’tan, Bilgisayar Programcılığı Bölüm Birincisi olarak mezun olmak beni çok onurlandırdı. 2 yıllık eğitim hayatımda, öğretim üyesi eksikliği yaşamadan, bölümün en temel ve en güncel derslerini, konusunda alanında birikimli öğretim üyelerinden, uygulamalı olarak öğrenerek mezun olmaya hak kazandım. Bundan sonra, Kadir Has Üniversitesi mezunu olmanın yüksek standartlarını; gerek akademik ortamda, gerekse iş hayatımda yansıtacağım.

Öğrencilik yıllarımda zorlu sınavlar, uzun geceler geçirsem de, öğrenme sürecini zevkli kılmak için ellerinden geleni yapan saygıdeğer öğretmenlerime sonsuz teşekkür ederim.

Saffet ÖZ (Grafik Tasarımı)

SaffetKadir Has Üniversitesi MYO, 2011 yılında giriş yaptığım Grafik Tasarımı bölümünü 2013 yılında bölüm birinciliği ile sonlandırarak mezun olmuş bulunmakdayım. Okulun bana kattığı bilgi birikim ve donanım sayesinde DGS sınavı ile Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümüne geçiş yaptım. 2015 yılı itibari ile mezun olduğum okulun hemen sonrasında tekstil sekötüründe kurumsal bir markanın grafikeri olarak çalışmaya başladım. İş hayatıyla birlikte eğitimimide sürdürmeye devam ederek. Arel Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde Yüksek Lisans öğrencisi olarak kariyerimi sürdürüyorum. İş yerinden ayrılmama rağmen edindiğim birikim ve tecrübeler sayesinde freelance olarak çalışmamı sürdürüyorum. Bu seviyeye ulaşmam da bana temelimi sağlayan Kadir Has Üniversitesindeki tüm değerli hocalarıma teşekkürü borç bilirim.

Affan CEBECİ (Grafik Tasarımı)

Affan2015 Mayıs ayı sonunda Kadir Has Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı bölümünden, bölüm ikincisi olarak mezun oldum. Daha sonra iki aylık süreçte Dikey Geçiş Sınavı'na yoğunlaştım ve bu sınav sonucunda Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nin 4 yıllık Grafik Tasarım programına geçtim. Halihazırda orada okumaya devam ediyorum ve bunun yanında piyasada çeşitli Grafik Tasarım işleri yapıyorum.

Ezgi ÇORUH (Grafik Tasarımı)

2013-2014 senesinde mezun olduktan sonra DGS ile AÖF Uluslararası İlişkiler bölümüne geçiş yaptım şu an 3. sınıftan devam etmekteyim ayrıca mezuniyetten 3 ay sonra Life Media Fuarcılık A.Ş de grafik tasarımcı olarak başladım. Firmanın iki ayda bir çıkan dergisinin tasarım ve düzenini yaptım. Fakat birtakım sorunlardan dolayı işi bıraktım.  2015 Aralık ayından itibaren aile şirketimizde kendi işimi yapmaktayim UV baskı teknolojisi ile kişiye özel telefon kılıf tasarımı ve baskısı ile ilgileniyorum. İşimi severek ve isteyerek yapıyorum.

Mert ÖZKANER (Basım ve Yayın Teknolojileri)

2010 yılında Kadir Has Üniversitesi’ ndeki eğitimimi bölüm birinciliğiyle tamamladıktan sonra, reklam dünyasına ilk adımımı web sitesi tasarımı ile attım. Büyük fikirlere ve etkileyici tasarıma olan iştahım, beni yeni nesil bir reklam ajansı olan RDB Creative Group’ taki Jr. Art Director pozisyonuna taşıdı. Konsept işlerden, entegre kampanyalara, geleneksel mecradan, dijitale ve kurumsal kimliğe kadar geniş bir yelpazede; başlangıç aşamasından nihai işe kadar yaratıcı süreçlerde yer aldım.

Şu anda Ad-Stop reklam ajansında Art Director olarak kariyerime devam etmekteyim. Parçası olduğum her projeden bana kalan güzel birikimler, her zaman olduğu gibi motivasyon kaynağım olmaya devam ediyor.

Bunların yanı sıra, müziğe olan tutkum 2005 yılında profesyonelliğe dönüştü ve o zamandan beri Mikla Restoran’ ın DJ’ i olarak çalışıyorum.

Geçmiş ve güncel müşterilerim arasında; Bilkom (Apple Türkiye Yetkili Distribütörü), Converse, Accessorize, Bebe, Pronet, Türk Hava Yolları, Çalık Denim, Amplio, Zone, Elmacıpazarı, Elmasepeti, Gras Savoye, Mbis, Columbia, Mavi Jeans, Maxi TV, Karamel TV, ZYX GmbH, Ishtar, Passion Jazz, Bliskiss, Fempa, Charlotte Bistro, İstanbul Yiyecek-İçecek, Downtown Accessory, Assos, Creditwest, Interview, Kuyumcukent, Küçükçalık, Lineadecor, Scavolini, Sarar ve WeddingWorld yer almaktadır.

Betül AKKOYUNLU (Basım Yayın Teknolojileri)

BetülLise bittikten sonra hemen iş hayatına başladım. Fakat bunun bana uygun olmadığını gördüm ve okumaya karar verdim. 22 yaşında olmam zorlayacağından daha interaktif bir bölüm seçmem gerektiğine karar verdim. Kadir Has Üniversitesi tasarım basım ve yayıncılık bölümünde karar kıldım. Sevdiğim her dal vardı; fotoğrafçılık gazete, halkla ilişkiler, görsel tasarım. İlk öğrencileri ve mezunlarıydık. Çok doğru bir karar vermişim; şu anda Turkuvaz Medya Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler sorumlusuyum.

Bengü EROL (Basım Yayın Teknolojileri)

bengü2010 yılında bölüm 2. derecesiyle mezun olduktan sonra Bilge Adam Akademisi Web ve Grafik eğitimi kapsamında 5 ay eğitim alarak Üstün Başarı Belgesi ile mezun oldum. Aldığım eğitimden sonraki süreçte çok az bir sürelik iş araştırmasından sonra Private Shopping üzerine Limango adlı şirkette Kampanya Yönetimi üzerine işe başladım. Burada asistan olarak göreve başladım. Aynı zamanda departmanım dışı olsa da; üniversitem de aldığım bilgiler dahilinde editing ve grafik bölümlerinde de yer yer fikir alışverişinde bulundum. Başarılı olduğum her adımda kendime olan özgüvenim ve mutluğum çok daha fazla arttı. Eğitimim süresince yardımlarını hiç esirgemeyen tüm hocalarıma, büyüklerime sonsuz teşekkürler

Onur NALCI (Halkla İlişkiler ve Tanıtım )

OnurHalkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü ikinci olarak bitirdim. Şu anda Sosyal Medya alanında öncü olan Promoqube şirketinde Account Executive olarak görev alıyorum. Kadir Has Üniversitesi etkinlikleri sayesinde kendimi geliştirmem konusunda çok yardımcı oldu. Staj sayesinde ise farklı bir meslek kazandırdı. Bu yönden çok şanslıyım. Hem Halkla ilişkiler mezunuyum hem de sosyal medya alanında uzmanlaşıyorum. Aynı zamanda Açık Öğretim Fakültesinden Lisans diplomamı almış bulunmaktayım.

Deniz SELET (Grafik)

Grafik Tasarım bölümünü bitirdim. Şuanda dgs (dikey geçiş sınavı) sayesinde geçiş yaptığım İstanbul Aydın Üniversitesinde 4 yıllık lisans eğitimimi tamamlıyorum. Okulumun ve hocalarımının desteği sayesinde geçiş yaptığıma inanıyorum. Okulumuzda ki staj imkanın yanı sıra Ebru Dede hocamın imkanıyla çalıştığım iş ortamında hem okulda ki bilgilerimi hem de iş sektöründeki ortamı görme şansını yakaladım. Grafik Tasarım alanında emin adımlarla yürümeye devam ediyorum.

Ufuk ÇİÇEK (Bilgisayar Programcılığı)

Bilgisayar Programcılığı ön lisans programını dereceyle bitirdim. DGS sınavı ile Üniversitemizin Information Technologies bölümünü kazandım. Lisans eğitimim devam ederken sistem ve ag uzmanlığı sertifikasını ve network mühendisliği unvanı elde ettim. Şu an amacım ise iyi bir dereceyle Lisans diplomasını almak. Ön Lisans Eğitimi sıçrama noktam oldu ve sonrası da benim planladığım gibi gerçekleşti

Asuman DOĞAN (Basım ve Yayın Teknolojileri)

Kadir Has Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri ( Tam Burslu) yazıyordu. Çok sevinmiştim gerçekten. Hayatı öğrenme yeri olduğunu o zaman anlamıştım. Düşündüğüm zaman 2 yılın nasıl geçtiğini anlayamıyorum aslında, su gibi akıp gitti derler ya öyleydi. Her güzel şeyin çabuk bittiği gibi o iki senede öyle bitti. Her hocanın üzerimizde katkısı çoktur tabii ki ama bölüm başkanımız üzerimizde ki emeğini ne yapsak ödeyemeyiz. Hayata bakış açısında olsun, eğitimim konusunda olsun çok şey öğrendim. Şunu gururlu bir şekilde söyleyebiliyorum, “İyi ki Kadir Has”lıyım. Şimdi Star Gazetesin de Teknik bölüm de / Renk Ayrım (Grafik) departmanın da çalışıyorum. Mezun olduktan 3 ay sonra başladım çalışmaya ve burası benim ilk tecrübem. Şunu da söylemek gerekirse işe başladığım zaman hiç bir tereddüdüm olmadı acaba yapabilir miyim?

Kendimden emin şekilde çalışmaya başladım ve Kadir Has Üniversitesinin bu konu da katkısı çok büyüktür.

Atilla ÇALIŞ (Lojistik)

Atilla

Lojistik Meslek Yüksekokulunda eğitimimi sürdürürken okulumuzun desteğiyle kurmuş olduğumuz Lojistik Kulübü faaliyetleri çerçevesinde Lojistik sektörünün önde gelen isimlerini meslek yüksek okulumuzda öğretim görevlisi olarak aramızda gördük. Kendilerinden almış olduğum pratik bilgileri teorik bilgilerle harmanlayıp sektöre en iyi şekilde hazırlanabildim.

Diğer üniversitelerin Lojistik bölümlerine nazaran çok daha uzman hocalarımla sektörel bazda bir çok önemli projede yer aldım ve bunun farkını gerek okurken gerek iş hayatına atıldığımda yadsınamayacak düzeyde hissettim. Okuldan mezun olduğumda Ups’ te satış sorumlusu olarak başladığım kariyerimi GTT Lojistikte de aynı görevle devam ettirdim.

Şimdi ise kariyerime dünya markalarının proje taşımalarını organize eden Transvoss Global Projects’ te İş Geliştirme Müdürü olarak devam ediyorum. Üniversite eğitimimim boyunca edinmiş olduğum bilginin, benim için çok değerli olan hocalarımın ve lojistik sektöründeki profesyonellerin desteğini hali hazırda bir çok alanda ve projede hissetmekteyim. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum . Ve Lojistik Bölümünü seçmeniz halinde zamanında bizimde ihtiyaç duyduğumuz desteği sizlere sunmaktan mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim. en içten başarı dileklerimle . Saygılarımla.

Murat Fuat YAZICIOĞLU (2007-2009 SBMYO - Uluslararası Lojistik)

Murat2007 senesinde başladığım SBMYO-Uluslararası Lojistik bölümü kariyerimin ilk adımı olmasıyla beraber, yön vericilik açısından da en önemli aşamasıydı.Okulda kazandığım teorik ve teknik bilgi birikimini 2008 yılında Ekol Lojistik - İthalat ve İhracat departmanında staj imkanı yakalayarak pekiştirdim.2009 senesinde mezun olduktan kısa bir süre sonra Martaş Group Lojistik Departmanında Denizyolu Operasyon Uzman Yardımcısı olarak işe başladım,daha sonra 2011 yılında Boğaziçi Kırtasiye’ ye geçerek yine kendi sektörünün en büyük firmalarından birinde Satış ve Pazarlama departmanında yurtiçi ve yurtdışı çalışma imkanı yakaladım,aynı zamanda da Anadolu Üniversitesi - İşletme lisans eğitimimi bitirdim.Şu anda 2012 senesinde 3.sınıfından başladığım Marmara Üniversitesi - İşletme bölümünde 2.lisans eğitimimi almaktayım yine aynı sene içerisinde çalışmaya başladığım Spor Dünyası A.Ş. bünyesinde E-Ticaret yöneticiliği yapmaktayım.

Süleyman YÜZÜAK (Emlak ve Emlak Yönetimi)

Süleyman

Merhaba Sevgili okulum;

Dostluk, sevgi ve çok farklı deneyimler yaşadığım sevgili okulum. Şimdi senden çok uzaklarda hayatın içerisindeyim. Bir bilsen senle geçen zamanlarımı ne kadar özlüyorum. Sende iken değerin başkaydı. Şimdi senden uzaktayım ve değerin bambaşka. Belki sen beni unuttun ben Süleymen YÜZÜAK; Hani ilk geldiğimde İşletme lisans mezunu askerliğini de yapmış bu adamın burada ne işi var dediğin ama yine de sıcacık kollarını açtığın Süleyman. Öğrenciyken diğer öğrencilerinin tabiriyle "Süleyman Abi", bir dönem "Okul Başkanı" ve nihayetinde "Süleyman Hoca". Biliyorum şimdi hatırladın. Ne mi yapıyorum. Senden sonra Yüksek Lisans yaptım. Şimdi Senden bedenen çok uzaklardayım. Ankara’ da TÜRKSAT A.Ş’ de İş Geliştirme Uzmanıyım. Beni dereceyle mezun etmiş olmanın, bana hocalık yaptırtmanın hakkını vermek için çalışıyorum. Bugüne kadar sende emeği olan başta değerli büyüğüm Kadir HAS Beyefendiye rahmetler diliyorum böyle güzel bir okul için, Sevgili Prof. Dr. Erol ÜÇDAL Hocam seni unutmak mümkün mü mekanın cennet ruhun şad olsun.Ve hala emeklerini senden esirgemeyen başta Prof. Dr. Ahmet YÖRÜK Hocam olmak üzere tüm Hocalarıma, Hoca arkadaşlarıma, Okulun tüm yükünü taşıyan sekreteryasından güvenliğine, Öğrenci işlerinden tanıtım bürosuna tüm çalışanlarına teşekkürler ediyorum. Sizler var oldukça bu güzel eğitim yuvası hayata artılar katmaya devam edecektir.

Ve tabiki olmazsa olmaz Öğrenciler; bilmiyorum şimdi hakkında ne düşünüyorsunuz ama emin olun oradan ayrıldığınızda söyleyecek sözünüz olacak. Şairin dediği gibi; “ Hedefe varmak varken, durup beklemek, neden? “Başlar eğilmemeli söz edince maziden. Dimdik ve gururla "Ben KADİR HAS" mezunuyum diyeceksiniz.

Gürsel AKTAŞ (Dış Ticaret)

GürselBaşarının ve azmin sınırı olmadığını düşünerek 6 yıl ara verdiğim eğitim hayatıma yeniden başlama kararı aldım. Hayatta bazı zorluklar olabilir ama bu zorluklar beni kesinlikle hedefimden caydırmadı. Hedefimi yüksek tuttum ve azimle o hedefe ulaşmak için çalıştım. Kadir Has Üniversitesi’ nden Mesleki konuda çok şey öğrendim ve hocalarımın iş hayatındaki tecrübelerinden çok faydalandım. Şu an Türkiye’ nin ilk 3 sıralamasına giren Gökbora Uluslararası Lojistik firmasının yetkilendirilmiş Gümrük Müşavir Yardımcısıyım. Baştan beri Hedeflemiş olduğum hedefin ilk basamağına yeni bastım. Bu hedefime Kadir Has Üniversitesi sayesinde ulaştım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Seda SEZGİN (Bankacılık ve Sigortacılık)

Seda

Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler meslek yüksek okulu Bankacılık ve Sigortacılık önlisans eğitimimin bana çizdiği yeni yoldan Dikey Geçiş Sınavı ile İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümüne devam etmekteyim. Üniversitem sosyal ve girişimci olmamı sürekli destekledi. önlisans boyunca elde ettiğim eğitim yeterliliğim sayesinde kabul edildiğim İNG Bank stajımdan sonra yazlarımı boş geçirmeme gibi bir alışkanlık edindim.. Denizbank Genel Müdürlüğünde 1 ayla kısıtlı stajyerlik dönemim 3 ay kadar sürdü. Stajyerlik fotokopidir deyip geçilmemeli. Özelliklerine uygun işin hangisi olduğunu staj sayesinde öğreniyorsun. Okulumun başlamasıyla stajıma son verecek iken part time olarak işe başlatıldım. 1 sene kadar birlikte çalıştık. Yurtdışına gideceğim için istemeyerek işten ayrılıp Amerika’ ya gittim. Her öğrencinin yapması gerektiğine inandığım Work & Travel programıyla deneyimlerime başka bir deneyim ekledim.

Bazen her şey yolunda gitmiyor olabilir önemli olan vazgeçmemek ve her zaman kendine güvenmektir. Başarı için hırsın gerektiğine inananlardanım. “ İmkansız diye bir şey yoktur sadece zaman alır.” Benim hayatıma yön veren sözlerden biridir.

Bu başarı yetisini veren keza referans olan Dr. Bora Selçuk’ a, Yard. Doç. Dr. Cüneyt Dirican’ a, Yüceay Kandoğmuş’ a, Binnaz Karalı’ ya daha nice yazamadığım saygı değer öğretim görevlilerimize teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Kimse kimseden üstün değildir biraz daha disiplinli, çalışkandır sadece bu da kazanamayacağımız bir savaş değildir di mi?

Kadir Has Üniversitesi Mezunlar Derneği yönetim kurulunda Kadir Has’ lı olmanın verdiği HAS’ lıktan ötürü okulumdan asla ayrılmamaktayım.

Veysel ŞEKER (Dış Ticaret)

Veysel

Öncelikle herkese merhabalar;

2009 - 210 Eğitim Öğretim yılında Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu “Dış Ticaret” programından iyi bir derece ile mezun oldum. Daha sonra yabancı dilimi geliştirmek için Amerika’ nın “Texas” eyaletinde 1 yıl dil eğitimi aldım. Ülkeme döndüğümde Dikey Geçiş sınavına girdim ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nin “Uluslararası Ticaret ve Lojistik” bölümünün ilk DGS ile gelen öğrencilerinden biri oldum. 2012 - 2013 yılında iyi bir derece ile üniversitemden LİSANS diplomamı alacağım günü heyecanla bekliyorum.

Üniversitem, akademik eğitimimin yanı sıra kulüp ve kampus de yapılan tüm etkinliklerde görev vererek girişimciliğimizi, kişisel gelişimimizi ve sosyal bireyler olmamız için sürekli çalışmalar yapmaktadır. Şuanda başkanlık görevini üstlendiğim “ Kültür ve Sanat” kulübümüz ve başkan yardımcılığını yaptığım “Lojistik” kulübümüz ile birçok etkinlik ve seminer düzenleyerek öğrenci arkadaşlarımıza da kulüplerde görev alma katılıma desteği sunuyoruz.

Kadir Has Üniversitesin de okuma imkanı sağlayan Rahmetli Kadir Has Beyefendiye şükranlarımı sunuyorum ve tüm Kadir Has ailesine teşekkür ediyorum.

Mert AYDIN

Mert2008-2009 eğitim öğretim yılında Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik bölümünden mezun oldum. DGS sınavı ile Kıbrıs Girne Amerikan üniversitesini kazandım. 2 dönem okuduktan sonra Kadir Has Üniversitesinin eğitim bakımından en üst düzeyde olduğunu bildiğim için yatay geçiş yaparak Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümüne yerleştim. Okuduğum dönem boyunca akademik başarı, öğrenci kulüpleri ile kendimizi geliştirme şansım oldu. 3 senedir Lojistik Kulüp Başkanlığı yapmaktayım ve 3 tane üst düzey kongre organizasyonunun basında bulundum. Kendimi geliştirmemde emeği olan ailem ve Kadir Has Üniversitesi ailesine teşekkürleri borç bilirim. İyi ki Kadir Has lıyım.

Sevil DAĞ (Halkla İlişkiler ve Tanıtım)

Sevil

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünden, 2009 Haziran ayında başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra, kariyerime ilk ve en önemli adımı attım. Aldığım akademik alt yapıya sonsuz güvenerek, çeşitli firmalara başvurularda bulundum.

Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri bu Üniversiteyi seçmek oldu. Okuduğum bölüm gibi, hem reklam hem de PR’ ı bünyesinde bulunduran ETHİCA SAĞLIK GRUBU’ nda 2009 Ağustos ayında Kurumsal İletişim sorumlusu olarak işe başladım. Aldığım derslerin, yaptığım proje ve sunumların iş hayatındakilere bu kadar benzer olacağını tahmin etmiyordum. Okulda yaptığım projeleri şu anda hayata geçiriyorum. Verilen derslerin, yapılan projelerin ne kadar doğru olduklarını şimdi çok daha net görebiliyorum. Şu anki konumum için Üniversiteme ve hocalarıma teşekkür borçluyum.

Özlem SÖNMEZ (Basım ve Yayın Teknolojileri)

ÖzlemBen Kadir Has Üniveristesi Tasarım Basım Yayıncılık Bölümünden bölüm birincisi olarak 2009 ylında mezun oldum. Hürriyet gazetesinde yaptığım staj referansı sayesinde yaklaşık 7 ay içinde yayıncılık sektöründe grafiker olarak işe başladım. Çalıştığım yer içerisinde matbaayı da barındırdığı için hem matbaacılığın püf noktalarını hem de yayıncılığı kısa zamanda öğrendim. Eğitimimin üzerine çevremdeki deneyimli insanlarında yardımıyla yayıncılık sektöründe ihtiyaç duyulan grafiker donanımına sahip oldum. 1,5 yıl aynı yerde çalıştıktan sonra kendimi daha çok geliştirme isteyim beni işyeri değiştirmeye yöneltti. Şuanda çalıştığım yayın evi bu isteyimi karşıladı yeniliklere açı olan bir işyeri çalışanlarının da gelişmesine olanak sunuyor. Yayıncılık ve eğitim sistemleri teknolojiyle paralel olarak gelişiyor cd ve internet sitesi üzerinde eğitim verilmeye başlanıyor. Bunun için benim yapmam gereken kendimi bunları yapabilecek seviyeye getirmek oldu ve bunun için uygun bir kursa gittim. Artık ünvanım grafiker & animasyon oldu. Şimdiki amacım 3 boyutlu çizim programlarını öğrenmek. Mesleğimi severek yapıyorum ve yeni bilgilerle ilerlemek çok zevkli. Okuldan aldığımız eğitim bize sadece bir oyun hamuru, bir malzeme veriyor. Onu şekillendirmek büyütmek bizim elimizde.

Hazal Sinem KAPLAN (Radyo Televizyon Teknolojisi)

Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksekokulu Radyo Televizyon Teknolojisi programı 20112 mezunlarındanım. 2010 - 2012 yılı Eğitim Öğretim dönemlerim boyunca Program başkanımız Zeynep Üstünipek önderliğinde 4 uzun metraj belgesel, 6 kısa film ve 1 uzun metraj filmde çalışma ve Cv’me ekleme fırsatı buldum. Bu deneyimlerle daha mezun olmadan Foigros Media adlı Yeni Medya şirketinde Program Yapımcılığı ve yönetmenliği yapma şansı yakaladım. Eş zamanlı Medya Yönetmenliği yapma fırsatınıda yakaladım.

İdeallerim doğrultusunda medya alanında ilerleyebilecekken Sinema dalını seçtim ve bağımsız olarak Yapım ve Yönetmen asistanlığına devam ediyorum.