1

Prof. Dr. Ömer Lütfi Gebizlioğlu

Kadir Has Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’na hoş geldiniz. 
Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Meslek Yüksekokulu (KHMYO), kuruluşundan itibaren öğretim elemanları, çağdaş ve mükemmel konumdaki kampüsü, programları, sahip olduğu olanakları ve başarılı mezunları ile ülkemizin dinamik ve önde gelen eğitim kurumlarından biridir.

Eğitim programımız, kuram ve yöntem, tasarım ve deneysel çalışmalar birleşiminde oluşturulmuş, öğrenci ve eğitim odaklı yaklaşımla geliştirilmiştir. Yüksekokulumuzda programlar arası (yatay geçiş) ve dört yıllık lisans eğitimine geçişe (dikey geçiş) veya işgücüne doğrudan katılmaya olanak sağlayan zengin önlisans programları yer almaktadır. Eğitim ve öğretim kadromuzda çoğunluğunun doktora derecesi olan profesyonel öğretim elemanları ve sektör deneyimi olan meslek insanları bulunmaktadır.

Kadir Has Meslek Yüksekokulu sosyal ve teknik alanlarda sekiz ayrı program yürütmektedir. Bunlar; “Bankacılık ve Sigortacılık”, “Bilgisayar Programcılığı”, “Dış Ticaret”, “Grafik Tasarımı”, “Halkla İlişkiler ve Tanıtım”, “Lojistik”, “Mekatronik” ve ”Radyo ve Televizyon Teknolojisi” programlarıdır. Söz konusu programlar, iş dünyası, endüstri ve kamu ve özel sektör ve toplumun çeşitli ihtiyaç ve isteklerine uygun olarak tasarlanmış olup, çağdaş gelişmeler paralelinde sürekli güncellenmektedir

Yüksekokulumuz, Kadir Has Üniversitesi yerleşkelerinden Silivri-Selimpaşa’ da konumlu bulunan Selimpaşa Yerleşkesi içinde yer almaktadır. Marmara denizi kıyısında 150 dönüm arazi üzerine kurulu, modern sınıfları, kütüphanesi, konferans salonu, spor salonu, mükemmel laboratuvar altyapısı olan bu yerleşke, öğrencilerimize düzenli, huzurlu, keyifli ve sakin bir çalışma ortamı için her türlü olanağı sunmaktadır. 
Kadir Has Meslek Yüksekokulu öğrencileri iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde edindikleri bilgi ve becerileri ile iş hayatı ve meslek yaşamında tercih edilen nitelikli kişiler olarak yetiştirilmektedir. Öğrencilerimiz, eğiti-öğretim süreci içinde çevredeki kurumlar ve sanayi kuruluşları ile yakın işbirliği içinde profesyonel iş hayatı ile tanışmakta, böylece mezuniyet sonrasında iş olanakları için tanınırlık ve deneyim düzeylerini artırabilmekte, yurtiçi ve yurtdışında başarılı bir lisans eğitimi için de hazırlıklı konumlara gelmektedir.

Öğrencilerimize, üniversite eğitimleri ve yaşamlarında başarı ve mutluluklar diliyorum.